کاشت نگین دندان روشی جدید برای داشتن لبخندی زیبا است که سبب می شود خنده ای درخشان و قابل توجه داشته باشید و به زیبایی هرچه تمام تر خودنمایی کنید. نگین با قرار گرفتن روی دندان لبخند فرد را درخشان خواهد کرد. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره نحوه کاشت نگین دندان خواهیم پرداخت تا با آگاهی لازم در این زمینه اقدام کنید و لبخندی زیبا برای خود ایجاد کنید.

کاشت نگین دندان

کاشت نگین دندان فرایندی قابل بازگشت است زیرا برای انجام آن حفاری انجام نمی شود. کاشت نگین دندان به گونه ای است که هر زمان تمایل داشتید قادر به برداشتن آن از جانب دندانپزشک خواهید بود. نگینی که روی دندان قرار می گیرد ۱۲ – ۶ ماه ماندگاری دارد. بسیاری از افراد برای زیباتر کردن دندان و لبخند خود از کاشت نگین دندان استفاده می کنند و باید دقت کنند که این کار باید توسط دندانپزشک صورت بگیرد تا مشکلی روی ندهد. این خدمات ممکن است در دندانپزشکی شبانه روزی نیز ارائه شود.

کاشت نگین دندان

نحوه کاشت نگین دندان

کاشت نگین دندان باید از جانب دندانپزشک که در این زمینه مهارت دارد صورت بگیرد تا مطمئن شود نگین روی دندان کاملا منطبق شده است. نحوه کاشت نگین دندان در زمان کوتاهی صورت می گیرد که می توان گفت حدود ۱۰ دقیقه زمان خواهد برد و هیچ گونه دردی در طی آن احساس نخواهد شد. نگینی که برای کاشت انتخاب شده است از طریق چسبی فوری به دندان مورد نظر متصل خواهد شد و لازم به سوراخ کردن مینای دندان نخواهد بود که این از مزیت های آن به شمار می آید.

قبل از کاشت نگین، دندانپزشک دندان ها را مورد بررسی قرار می دهد که آیا دندان های فرد به درمان نیاز دارد و اگر این طور است آن را درمان می کند. این اطمینان برای این است که بدانیم مینای دندان برای این کار سالم و بدون ایراد است و در غیر این صورت دندان دیگری برای این کار انتخاب خواهد شد که سالم و بدون ایراد باشد. بعد از اینکه دندان مناسب برای کاشت نگین مورد نظر انتخاب شد، برای چسباندن نگین در ابتدا دندان و اطراف آن را تمیز می کنند و آن سطح را اندکی زبر می کنند. برای مراقبت از نگین متصل شده مراقبت هایی به فرد آموزش داده خواهد شد ولی اگر درد و یا مشکلی پیدا شد باید سریعا به دندان پزشک خود مراجعه کنید.

کاشت نگین دندان

انواع نگین ها برای کاشت در دندان

انواع و طرح های مختلفی از نگین برای اتصال به دندان وجود دارد و برای تهیه آنها از طلای زرد و یا سفید که عیار مخصوص برای کاربردهای دندانی دارند و یا کریستال های شیشه ای استفاده می شود. کاشت نگین دندان بسیار پرطرفدار شده است و جوانان زیادی به آن روی آورده اند، هزینه نوع کریستالی پایین تر است و در پشت خود پوشش مخصوصی دارد و برش آنها به گونه ای است که سبب انعکاس نور می شود. نگین مورد نظر با مواد کامپوزیتی به دندان وصل خواهد شد و هیچ سوراخی ایجاد نمی شود.

آیا کاشت نگین دندان آسیب زا است؟

ضخامتی که نگین های دندانی دارند از یک میلیمتر کمتر است و اندازه قطر آنها ۳ – ۲ میلی متر است. در آغاز کاشت نگین دندان ممکن است حس خاصی به فرد دست دهد، اما بعد از گذشت چند روز نسبت به وجود آن عادت پیدا خواهید کرد و دیگر وجود آن را حس نمی کنید. کاشت نگین دندان هیچ آسیبی به دندان فرد وارد نمی کند زیرا برای انجام آن سوراخی در دندان ایجاد نمی شود و تنها مثل بریس ارتودنسی خواهد بود که نصب و برداشتی شبیه به آن دارد. بعد از برداشتن نگین دندان موادی که باعث چسبیدن آن شده بودند را با پولیش برمی دارند و آن را پاکسازی می کنند.

کاشت نگین دندان

نظافت دندان بعد از کاشت نگین

با کاشت نگین دندان هیچ مشکلی در روند موارد بهداشتی دندان و دهان خود نخواهید داشت و تنها در ۲۴ ساعت ابتدایی نباید از مسواک برقی برای تمیز کردن دندان استفاده کرد. در صورت افتادن احتمالی نگین و خوردن آن باید بدانید از آنجا که این نگین ها بسیار کوچک هستند و دارای لبه تیز نمی باشند مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد و مثل سایر مواد از بدن دفع خواهد شد. بعد از کاشت نگین دندان امکان جرم گیری دندان ها توسط دندانپزشک وجود خواهد داشت و این طور نیست که دیگر قادر به جرم گیری نباشید. از آنجا که زیر نگین را با مواد پر کننده کامل کرده اند باکتری در آن وجود نخواهد داشت و با کمی دقت قادر به تمیز کردن ناحیه اطراف و بالای نگین خواهید بود.

کاشت نگین دندان